Gjiko mund të ndiqet edhe penalisht pasi nxori peshkaqenin nga uji për video!

By

Reperi kosovar Gjiko, kaloi pushimet dimërore në një resort fantastik në ishujt Maldive, së bashku me të dashurën e tij Elita Rudin.

Por nga atje nuk ia doli të kthehej pa një “therë në këmbë”, për shkak se nuk i respektoi disa rregulla të vendit ku ;po qëndronte.

Duke mos e ditur që po i thyente rregullat, ai e kishte marrë peshkaqenin nga deti dhe kishte realizuar një video, mirëpo kjo është një specie e mbrojtur me ligj në Maldive.

Për këtë arsye, Gjiko është vendosur në listën e zezë të mysafirëve të hotelit “Kurdeu Island Resort”, të cilët kanë komentuar edhe në rrjete sociale, duke u thënë ndjekësve të mos shqetësohen sepse peshkaqeni është kthyer në ujë.

Ndërsa sa i përket mysafirit, që në këtë rast është Gjiko, ata kanë kërkuar edhe nga autoritetet lokale të merren me këtë çështje. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm