Fjalët prekëse të Yllka Kuqit në përvjetorin e nënës së saj të ndjerë

By

Këngëtarja Yllka Kuqi, ka kujtuar nënën e saj të ndjerë e cila ka ndërruar jetë shumë vjet më parë.

Ajo mori një fotografi nga arkivi i saj dhe e postoi Instagram për t’i shkruar disa fjalë prekëse.

Nëna e artistes, dje festoi ditëlindjen dhe kjo ka qenë arsyeja që Yllka e kujtoi.

‘Dje ja festova ditelindjen 😊 Aq pak kohe kemi kalu bashk e aq pak jemi njofte, sa qe as ne anderr nuk e shof ma e kujtimet gati krejt jane zbeh…Por Dashnia qe m’ka dhane qaq asht e madhe e e pashtjerrshme, aq sa Malli per te i pafund…Ajo asht G’zimi e dhimbja, frymezimi e buzeqeshja jeme cdo dite…Ajo..Dashnia ma e madhe e i Vetmi peng n’jete…jeton n’mu’, ka shkruar ajo.

Në anën tjetër, këngëtarja ka qenë mjaft aktive këtë verë pasi solli disa këngë dhe mori pjesë në shumë koncerte e ahengje familjare.

Artikuj të ngjashëm