Ky po që ishte viti i Dua Lipës!

By

“Levitating” e Dua Lipës triumfon si hiti nr. 1 në tabelën Hot 100 Songs të fundvitit të Billboard-it 2021, pas rekordeve të tij në renditjen javore, e cila ndërthur transmetimin, transmetimin e radios dhe të dhënat e shitjeve.

Ndërkohë, Olivia Rodrigo kryeson përmbledhjen e 100 artistëve të nxehtë të fundvitit 2021 të Billboard, duke u bërë gruaja më e re që ka marrë nderimet kryesore në kategori mbi arkivat 63-vjeçare të tabelës.

Përmbledhjet muzikore të fundvitit të Billboard përfaqësojnë të dhëna të përmbledhura për çdo artist, titull, etiketë dhe kontribues muzikor në tabelat javore të datës 21 nëntor 2020, deri më 13 nëntor 2021. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm