Filmi “Rruga” nga Besim Ugzmajli shfaqet sonte në Klan Kosova

By

Dy javë më parë në ekranin e Klan Kosova ndoqët filmin e metrazhit të shkurtër “Më fal” me regji dhe skenar të Besim Ugzmajlit.

E ndërsa një tjetër projekt kinematografik i Ugzmajlit do të shfaqet sonte me fillim prej orës 21:30.

Fjala është për filmin “Rruga” i cili në rol kryesor ka aktoren Gresa Pallaskën e po ashtu djalin e aktorit të njohur, Mensur Safçiu, Mal Noah.

“Rruga” trajton dy histori të ndryshme dhune që kryqëzohen së bashku për ti rrëfyer.

Ky film ka udhëtuar në shumë festival ndërkombëtare e teksa sontë shfaqet në ekran nën logon e Klan Kosova.

Mos e humbisni nga ora 21:30./Prive.al

Artikuj të ngjashëm