Fifi, Yll Limani dhe Fatjon Miftari realizojnë këngën e Qipros në “Eurovision 2022”

By

Sukseset e artistëve shqiptarë po vazhdojnë dita ditës edhe jashtë kufijve kombëtarë.

Së fundmi u bë e ditur se artistët Ylli Limani dhe Fifi kanë krijuar melodinë e këngës së Qipros në “Eurovision 2022”.

Këtë lajm e bëri të ditur Yll Limani në një postim të shpërndarë për ndjekësit e tij në InstaStory.

“Unë dhe Fifi krijuam melodinë për këngën e Qipros në ‘Eurovision 2022’, përkrah shumë emrave të mëdhenj të muzikës europiane. Fatjon Miftari e ka bërë producimin. Me fat që kam qenë pjesë e këtij ekipi të mrekullueshëm”, përfundoi Ylli.

Kënga e Qipros në “Eurovision 2022” këndohet nga Andromache dhe mban titullin “Ela”. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm