Festa e ditëlindjes së Kanye West nxit kritika të rënda: “Ai është i neveritshëm”

By

Kanye West, i cili tani quhet Ye, ka festuar së fundmi ditëlindjen e tij të 46-të, dhe ashtu si vetë njeriu, festa e tij ka qenë gjithashtu mbi të gjitha lajmet. Ju u siguruat që mburrja e tij të tërhiqte gjithë vëmendjen dhe ia doli mirë pasi kishte gra të rreme që shërbenin sushi jashtë trupit të tyre të zhveshur dhe mori disa reagime mjaft zbavitëse nga përdoruesit e rrjetit. Në festë mori pjesë edhe vajza e tij dhe e Kim-it, North West, e cila gjithashtu u pa duke u kapur për dore me gruan e tij aktuale, Bianca Censori.

Për të paditurit, tavolina sushi lakuriq në festën e reperit është në fakt një praktikë japoneze dhe njihet si nyotaimori ose body sushi. Shpesh ka gjetur vendin e saj në festat perëndimore, veçanërisht festat e beqarëve apo atraksionet turistike, por është Ye, dhe asgjë nuk është e ulët për të. Le të zbulojmë se si ishte brenda ditëlindjes së ish-bashkëshortit të Kim.

Fotografitë nga festimi i ditëlindjes së Kanye West janë bërë virale në të gjithë Twitter. Ne mund të shohim modele të shtrira në tavolina lakuriq  me dyshekë të mbushur me sushi në gjokset e tyre dhe një gjethe tjetër gjigante në pjesët e tyre të private me sushi mbi të. Megjithatë, kishte disa pjata me sushi pranë saj në tavolinë, por e gjithë kjo nuk jep një pamje të bukur, veçanërisht me njerëzit që fotografonin të gjithë aranzhimin.

Përdoruesve të rrjetit nuk iu desh shumë kohë për të sulmuar aranzhimin e veçantë të Kanye West, ndërsa njëri shkroi: “Nuk jam i sigurt se çfarë është më keq. Njerëzit që përdoren si tabaka, ose këta që regjistrojnë me celularët e tyre.”

Pasuar nga një tjetër postim në Twitter, “i neveritshëm”

Një nga përdoruesit shkroi në Twitter, “Kjo duket problematike”

Një përdorues i tretë pyeti, “A është kjo sanitare?”

Një tjetër sugjeroi: “Dikush ta mbyllë atë dhe të rezervojë një seancë terapie për të sa më shpejt!”

E ndjekur nga përdoruesit e internetit duke thënë, “kjo është mizogjene në kaq shumë nivele”, “AI ËSHTË SHUM I PËSHTIRË” dhe “Mosrespektimi i ushqimit është kjo! E neveritshme!” /Prive.al

Artikuj të ngjashëm