Ermal Meta nuk harron, ja çfarë bën për shqiptarët në Eurovision

By

Këngëtari shqiptar Ermal Meta, ka dhënë performancën e tij në natën e dytë të gjysmëfinales në Eurovision 2018-të.

Bashkë me kolegun e tij Fabrizio Moro, ai ka përfaqësuar Italinë në këtë kontest europian të këngës.

Ermali dhe Fabrizio janë të kualifikuar zyrtarisht në finale pasi Italia bën pjesë këtë vit në Eurovision Big 5, shtetet të cilat financojnë këtë vit festivalin.

Në performancën e tyre në gjysmë finale ra në sy një detaj shumë interesant.

Dyshja kanë përkthyer këngën e tyre nga italishtja, në plot gjuhë të botës duke mos anashkaluar edhe gjuhën shqipe. Gjatë kohës sa po këndonin, në performancën e Ermalit dhe Fabrizios u shfaq edhe një varg në gjuhën shqipe në prapavijën e skenës. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm