Era në mes të Rusisë: Jep konferencë me Will Smith e Nicky Jam, ja çfarë tha!

By

Tashmë ajo ndodhet në Rusi dhe ka dhënë intervistën e parë për mediat atje, e cila është transmetuar direct në kanalin zyrtar të FIFA-s në Youtube.

Këngëtaja me famë botërore, Era Istefi ka dhënë konferencën e parë për media bashkë me Will Smith dhe Nicky Jam.

“Është hera e parë për mua në Rusi. Është vend shumë i bukur dhe i ngrohtë e po ashtu mikpritës. Do doja që të gjithë të kishin mundësi të udhtonin për ta parë Rusinë”, ka thënë Era.

Ajo po ashtu, nuk e ka lënë pa i përmendur shqiptarët!

“Dy shqiptarë kanë shënuar në këtë kampionat. Sa i përket kampionatit, Më mungon Ronaldino, por më pëlqen Christiano Ronaldo. Ai është i pabesueshëm, i përkushtuar dhe i determiniar”, ka thënë Era e pyetur se kush ishte futbollisti i saj i preferuar gjatë këtij kampionati.

Momenti kur dy shqiptarët shënuan gola, ishte momenti i bukur i këtij kampionati. U ndjeva për mrekulli”, ka thënë po ashtu Era.

“Mendoj që edhe Messi edhe Ronaldo janë të mrekullueshëm, të dy kontribuuan për ekipet e tyre”, ka deklaruar Era.

Në pyetjet e gazetarëve më së shumti është përgjigjur Will Smith, i cili është shprehur i ekzaltuar që ndodhet në Rusi për finalen e Botërorit.

“Jam ktu dhe do bëj çdo gjë që të jellë gëzim tek familjet tuaja”, ka deklaruar ai. /Prive.al

 

 

 

Artikuj të ngjashëm