Emocionohet Afrona, kjo që bën është e veçantë! (FOTO)

By

Plot 19-të rreshta fjalë të bukura dhe të ndjera.

Publikisht, përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram, modelja Afrona Dika, ka uruar nënën e saj me rastin e ditëlindjes.

“Ti e di se ke një vend shumë të veçantë në zemrën time, që askush tjetër s’mund ta përmbushë përveç teje. Ti je e vetmja që ke duruar të qarën time në mes të natës. Prej teje kam mësuar se çdo të thotë të duash një mashkull dhe të vlerësosh të qenurit femër. Urime ditëlindjen e shtrenjta ime nënë”, ka shkruar Afrona në urimin dedikuar nënës, Arijetës.

Afrona që në janar të këtij viti u fejua me këngëtarin Blerim Muharremi, shumë shpejt pritet të martohet, edhe pse një datë apo detaje rreth kësaj çështjeje nuk janë dhënë nga çifti. /Prive.al

Mami im, edhe pse vitet po ikin fytyra jote engjellore po mbetet e njejte. Je e dashur me dashurinë e cila rritet, nga nje dite ne diten tjeter. Ti e di se ke një vend shume te vecante ne zemren time që askush tjeter nuk mund ta permbush perveq teje. Ti je e vetmja qe ke duruar te qaren time ne mes te nates dhe ke sakrifikuar oret e gjumit per tu kujdesur per mua. Ti me ate dashurine tende te embel me ke veshur, me ke zhveshur, me ke lare dhe nuk je lodhur aspak. Prej teje kam mesuar se cdo te thote te duash nje mashkull dhe te vleresosh te qenurit femer. Ti me ke treguar sekretet e jetes,si te jesh e sjellshme,e dashur apo indiferente. Ti me ke mbeshtetur kaq e kaq here edhe kur te gjithe ishin kunder meje, me ke falur cdo gabim sikur te mos kishte ndodhur. Mami, nuk mjaftojne ore, dite, muaj, vite dhe tere jeta ime ,per te falenderuar per gjithqka qe ke bere per mua. Prandaj, ne kete dite te vecante te uroj gjithqka dhe asgje… Gjithqka qe te ben te lumtur dhe asgje qe te ben te vuaj. Urime ditelindjen me e shtrenjta ime nene. Jetofsh edhe 100 vite se bashku me ne. Te dua pafund ❤️ @arijetazita

A post shared by Afrona Dika (@afronadika) on

Artikuj të ngjashëm