Elton John nuk e bëri dot koncertin e lamtumirës pa Dua Lipën në krah

By

Fansat e Elton John ishin të emocionuar kur panë një mysafir special që i bashkohej në skenë gjatë turneut të lamtumirës.

Ajo performoi me të Cold Heart si pjesë e turneut të tij të fundit në Amerikën e Veriut.

Turneu përfundoi turneun e tij Farewell Yellow Brick Road me tre netë në Stadiumin Dodger në Los Angeles.

Performanca e fundit u transmetua drejtpërdrejt në Disney+.

View this post on Instagram

A post shared by Elton John (@eltonjohn)

Dua shkroi, “Jam shumë e emocionuar që do të performoj me heroin tim muzikor dhe mikun tim të dashur @eltonjohn Sonte në stadiumin Dodgers!!!! PICH ME BABY.”

Eltoni dhe Dua gjithashtu fituan çmimin Bashkëpunimi i Vitit në American Music Awards për Cold Heart më herët atë mbrëmje.

Si dhe Dua Lipa, Elton solli Kiki Dee për të performuar Don’t Go Breaking My Heart dhe Brandi Carlile për Don’t Let the Sun Go Down On Me.

Brandi zëvendësoi partnerin origjinal të Eltonit në duet, George Michael. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm