E pabesueshme: Era ‘mbërrin’ edhe tek e bija e Cecës dhe çetnikut Arkan (VIDEO)

By

Era Istrefi tashmë ka kaluar çdo parashikim të mundshëm dhe sukseset e shndërruara në përditshmëri janë tashmë diçka e rëndomtë.

Por, me çdo ditë që kalon, befasitë nuk ndalen nga këngëtarja e cila përpos që ka depërtuar kudo nëpër botë, sukses të madh ka kapur edhe në fqinjin tonë problematik verior, Serbinë.

‘Bonbon’ dhe shqipja e Erës jehon tash e një kohë nëpër kafiteritë e Beogradit në baza ditore por përtej parashikimeve, një ngjarje ka lënë gojëhapur.

Kënga në shqip e Erës tashmë po transmetohet edhe në televizionet më të ndjekura serbe si pjesë e inkorporuar në materiale dhe intervista.

E rradhës, ka qenë storja e përgatitur nga televizioni PINK për martesën e dy këngëtarëve serb ku e ftuar ka qenë edhe vajza 18 vjeçare e Cecës, Anastasija që është një senzacion mes adoleshtenëve serb dhe jo vetëm.

Në momentin kur flet e bija e kryekriminelit çetnik Zeljko Raznatovic – Arkan, gjatë gjithë kohës dëgjohet Era në prapavijë me një volum edhe më të lartë që pason përfundimin e prononcimit nga Anastasija nga minuta 04:45.

Ky fakt, muzika shqipe tek vajza e çetnikut që me ‘Tigrat’ e tij ka masakruar shqiptarë, kroatë e boshnjakë as që do mund të mendohej vetëm disa muaj më parë. Është Era me artin e saj ajo që po sjell ngjarje, përtej limiteve të asaj që mund të imagjinohet.

Me këtë ritëm, as koncerti në Beograd s’duket të jetë i largët. /Prive.al/

https://www.youtube.com/watch?v=zmUSVWBgsnE&app=desktop

Artikuj të ngjashëm