E ka vështirë këto ditë, Robin Krasniqi tregon cfarë po ha pak para ndeshjes me gjermanin Haertel

By

Robin Haxhi Krasniqi, me 17 nëntor do të rikthehet në ring për të mbrojtur titullin EBU të Evropës të cilin e fitoi në qershor të këtij viti.

Dhe përballë Krasniqit në Anhalt-Arena të qytetit gjerman Dessau, do të jetë boksieri i gjerman, Stefan Haertel, i cili si amator ka arritur suksese të mëdha dhe ka qenë pjesëmarrës në Lojërat Olimpike.

https://www.instagram.com/p/BqKYsVmgVcE/

E derisa ka pranë vetes një kundërshtar të fortë, Krasniqi ka nisur që tani përgatitjet për garën që e pret.

Ai këto ditë duhet të hajë ushqime të caktuara, në racione të vogla e me proteina e fibra, për të qëndruar në formë.

Por me shaka, ka premtuar se pas ndeshjet do t’i rikthehet “flisë” – këtij ushqimi shumë të dashur për shqiptarët.

Ndeshja në mes Krasniqit dhe Haertel do të transmetohet edhe në platformën Artmotion me 17 nëntor. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm