Dy vjet pas abortit, modelja e njohur konfirmon shtatzëninë

By

Chrissy Teigen ka njoftuar se është në pritje të fëmijës së saj të tretë me bashkëshortin e saj, John Legend, pothuajse dy vjet pasi humbi një fëmijë gjatë shtatzënisë.

Modelja amerikane, 36 vjeçe, ndau një postim në Instagram ku shfaqej dukshëm shtatzënë, duke thënë se ndihej “shpresuese dhe e mahnitshme”.

“Gëzimi na ka mbushur sërish shtëpinë dhe zemrat”, shtoi ajo.

Në shtator 2020, ajo humbi një fëmijë, të cilin çifti e kishte quajtur Jack, pasi pësoi komplikime dhe gjakderdhje.

Teigen tha më parë se humbja ishte “dhimbja më e madhe që mund ta imagjinoja ndonjëherë”.

Në atë kohë, ajo shkroi se ajo dhe burri i saj ishin “të tronditur dhe në llojin e dhimbjes së thellë për të cilën vetëm dëgjoni, atë lloj dhimbjeje që nuk e kemi ndjerë kurrë më parë”.

Hapësirë ​​e bardhë prezantuese

“Vitet e fundit kanë qenë paksa një mjegull emocionesh, por gëzimi ka mbushur sërish shtëpinë dhe zemrat tona”, ka shkruar Teigen në Instagram në postimin e saj të fundit.

“1 miliardë të shtëna më vonë (në këmbë kohët e fundit, siç mund ta shihni!) kemi një tjetër rrugës. Çdo takim i kam thënë vetes, ‘OK nëse është e shëndetshme sot do ta njoftoj’, por më pas marr frymë, lehtësim kur dëgjoj një rrahje zemre dhe vendos se jam ende shumë nervoze.

“Unë nuk mendoj se do të largohem ndonjëherë nga një takim me më shumë emocione sesa nerva, por deri më tani, gjithçka është perfekte dhe e bukur dhe ndihem shpresëdhënëse dhe mahnitëse”, shtoi ajo.

Çifti tashmë janë prindër të vajzës Luna, gjashtë vjeç dhe djalit Miles, katër vjeç.

Artikuj të ngjashëm