Dy vjet pa nënën dhe Zanfina Ismaili bën dedikimin prekës: Më mungon çdo minutë

By

Pas një sëmundje të shkurtër, dy vjet më parë ishte ndarë nga jeta Mona Ismaili, nëna e këngëtareve të njohura kosovare, Adelina e Zanfina Ismaili.

Ajo vuante nga një sëmundje vdekjeprurëse, të cilën nuk arriti ta mundte, por pas la vajzat e saj, të cilat e kujtojnë me shumë mall.

Në përvjetorin e dytë të vdekjes së nënës, është Zanfina ajo që ka shprehur dhimbjen që ndjen dhe mungesën për Monën, me të cilën kishte jetuar deri në momentet e fundit të jetës së saj.

“Kom menu qe kom mu plak bashk me ty e kena me përjetë shume-shume sene bashk. Kurrë s’e kom menu qe 1 sëmundje na ndan, kaq shpejte… tash kane mbet kujtimet,keshillat e tua edhe deshirat qe i ke pas per mu. Cdo ore,minute e sekond me mungon. Te dua mami. 25 prill 2016”, është dedikimi i Zanfinës për nënën e saj, i shënuar në rrjetet sociale. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm