Dy femra të suksesshme bëhen bashkë, Shkenda dhe Ajkuna do ‘dobësojnë’ Zvicrën!

By

Në vazhdën e rritjes së vazhdueshme falë kërkesave nga klientët, radha është për një tjetër qendër të dobësimit nga Shkenda Dubova në Europë.

LAJMI VIJON NËN FOTO

 

View this post on Instagram

 

A post shared by QENDËR E DOBËSIMIT (@qenderdobesimi_shkendadubova)

Qendra e re do të hapet në Olten të Zvicrës.

E veçanta është se kjo do bëhet në bashkëpunim të një tjetër femre shumë të suksesshme, Ajkunë Ahmetaj.

Emri i saj sigurisht se ju thotë shumëçka. Ajkuna është një histori suksesi në fushën e bukurisë.

LAJMI VIJON NËN FOTO

Ajo është e para dhe e vetmja frizere shqiptare që ka zhvilluar linjën e saj të ngjyrave për flokë, “extensions”, pajisjeve për flokë dhe linjën e shamponit. Duke njohur punën e saj të madhe, prestigjiozja zvicerane Blick kohë më parë shkruante se një “bjonde nuk është bjonde nëse Ajkuna nuk ia ka rregulluar flokët”.

Çka vjen kur dy femra të suksesshme bëhen bashkë? Një histori suksesi në biznes, gjithsesi.

Andaj, Shkendës dhe Ajkunësi urojmë suksese në hapjen e datës 30 maj.

LAJMI VIJON NËN FOTO

Vajza e gra shqiptare në Zvicër, mos thoni që nuk iu kemi treguar si të ‘përshëndeteni’ me kilogramët e tepërt. Zgjidhja për t’u dukur e ndjerë bukur, është në ‘prag të derës tuaj’. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm