Dr. Shefqet Krasniqi: A janë të lejuara sipas fesë kripto-valutat si “Bitcoin”?

By

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, Dr. Shefqet Krasniqi ishte i ftuar në NIN të Klan Kosova.

Ai foli për rëndësinë e agjërimit dhe ndër të tjerash ai foli edhe për cështje të tjera të shoqërisë tonë.

Gjatë intervistës ai përmend edhe kriptovalutat dhe si qëndrojnë ato në pikëpamjet e fesë islame.

Ndiqni të plotë intervistën e tij në videon e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm