Disa nga ftyrat publike të cilët u bënë prindër për herë të parë gjatë vitit 2016 (FOTO)

By

Janë personazhe të suskeshme secili në fushen përkatëse, por përveçë arritjeve në profesion disa nga personazhet tona të njohura kan ndërrmarrë dhe hapa të tjerë në jetën e tyre, në atë të krijimit të familjes.

Viti 2016 për disa nga personazhet publike do të mbahet mend gjithë jetën, pasi që përjetuan një ndjenjë majft të veçantë, duke u bërë prindër e duke krijuar kështu familjet e tyre.

Lista e personazheve të personave publiku që u bë prindër në fillimet e vitit 2016 fillon me Lyrical Son.

Ishte gushti i vitit 2014, kur reperi Lyrical Son dhe Gresa Krasniqi kurorëzuan dashurinë e tyre në martesë e pikërisht 9 janari i vitit 2016 ishte dita kur erdhi në jetë dhe fëmija i parë i çiftit, gjinia e bebës ishte vajzë derisa u pagëzua me emrin Eva.

Muaji maj i viti 2015 mbahet mend për ceremonin madhështore e shumë elegante të modelës Emine Cunmulaj ku u martua me bashkëshortin e saj Sam Nazarian derisa më 29 mars të viti 2016, çifti u bënë prindër të vajzes Ella Faria teksa tashmë modelja ndjehet e plotësuar e mjaft e bekuar.

Martesa e çiftit, Sinan Hoxha dhe Andrra Destani ishte tejet e komentuar e një ndër ceremoniët më të kompletuara ndonjëhërë. 25 maji ishte datë tejet e rëndësishme, pasi që ishte dita kur erdhi në jetë djali çiftit në fajlë, të cilin e pagëzuan me emrin Ansi.

1 Qershori përkon me një datë  të bekuar për çiftin sipatik Vesa Luma dhe Big Basta, të cilët u bënë prindër dhe djalin e tyre e pagëzuan me emrin Lian.

Lista e gjatë vazhdon me reperin Elinel i cili muaj më parë i dha fund beqarisë me Klementiën, derisa më 22 qershor erdhi në jetë dhe vajza e tyre të cilën e pagëzuan me një emër shumë të vaçantë Sandra.

Këngëtari i njohur Berkan Ahmeti cili dikur ishte pjesë e pandashme e skenës dhe e muzikës, si martesën e tij por dhe lindjen e vajzës e kaloi pa bujë të madhe mediatike. Ai për Prive.al muaj më par zbuloi imazhin e vajzës së tij e cila erdhi në jetë në muajin gusht të këtij viti dhe u pagëzua me emrin Beren.

Edhe pse një personazh jo shumë e njohur dikur, tani të gjithë e din se kush është Adonis Morina, bashkëshorti i Teuta Krasniqit. Adonisi epitetin baba e fitoi më 3 tetor të këtij viti duke u bërë prind për herë të parë.

Ernest Duka apo ndryshe siç njihe me emrin Stine është në bashkjetesë me Garciela Pashaj, të dashurën e tij me të cilën janë në një lidhje tash e disa vite. Dyshja më 12 nëntor u bën prindër të vajzës Estia duke e hapur një kapitull mjaft të rëndësishëm në jetën e tyre.

Viti 2016 ishte një vit i frytshëm sa i përket zgjerimit të familjeve tek personazhet tona publike derisa në pritje për t’u bërë prindër për herë të parë janë edhe disa emra mjaft të njohur të skenës tonë. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm