Dikur Gigi Hadid i kishin thënë se nuk bënte për modele!

By

Të gjithë mund të pajtohemi që modelja Gigi Hadid është mjaft e madhe në botën e modës – dhe ajo ka ecur në pistat për ta provuar atë.

Nga Chanel në Versace dhe shumë, shumë, shumë në mes, Gigi ka ecur të gjitha pasarelat më prestigjioze.

Në një postim në Instagram muajin e kaluar, Gigi zbuloi se dizajneri i parë që e punësoi atë për të ecur në pistën në Paris nuk ishte askush tjetër përveç Jean Paul Gaultier.

Dhe në një intervistë të re me revistën i-D, ajo foli hapur për atë përvojë, duke zbuluar saktësisht pse ai ishte dizajneri i parë që e punësoi – sepse njerëzit i thanë asaj që ajo nuk kishte një “trup për pasarelë”.

“[Jean Paul Gaultier] ishte dizajneri i parë që më lejoi të ecja në një pistë në Paris,” tha Gigi për përvojën e saj duke ecur në shfaqjen e tij Pranverë-Verë në fund të vitit 2014, kur ajo ishte vetëm 19 vjeçare.

Ajo vazhdoi duke thënë se po përfundonte shkollën e mesme në atë kohë, dhe trupi i saj ishte më muskulor për shkak të faktit se luajti shumë volejboll.

“Ende kisha trupin tim të volejbollit,” tha ajo. “Ishte një trup që unë e doja. E dija se sa shumë kam punuar për të pasur ata muskuj – dhe më mungon tani.”

Ajo shpjegoi: “Njerëzit ishin të ashpër me mua dhe u përpoqën të thoshin që unë nuk kam një trup për pasarela.”

“Kishte ende stilistë ose dizajnerë në atë kohë që po më merrnin në shfaqjet e tyre, por duke më vendosur diçka që me të vërtetë më mbulonte trupin”, tha Gigi për karrierën e saj të hershme.

Burimi: Buzzfeed

 

Artikuj të ngjashëm