Dicka për Khabibin? Ky është ministri kosovar me të cilin ai “nuk guxoi” të dalë në ring

By

Khabib Nurmagomedov u shndërrua në kohë rekorde në njërin prej emrave më të njohur në botë.

Luftëtari i famshëm rus i etnisë avar, fitoi edhe zemrat e shqiptarëve në ndeshjen e tij të fundit me Conor Mc Gregor, të cilin e rrëzoi në ring.

Njëri nga myslimanët më të famshëm në botë të momentit, është takuar edhe me ministrin kosovar të Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Llukën.

Është sigurisht Lluka ai i cili ka realizuar një fotografi me kampionin dhe ka ironizuar me një deklaratë:

“Me Khabib Nurmagomedov, i cili nuk pranoj në asnjë moment me dal n’ring me mu”, ka shkruar Lluka.

 

Artikuj të ngjashëm