Del filmi më i ri shqiptar – “Dashuria s’mjafton” – romancë e krim në një vend

By

“Dashuria s’mjafton”, është filmi më i ri shqiptar me regji dhe skenar të Drilon Hoxhës.

Ky projekt filmik i realizuar në Gjermani, në të cilin luan edhe një aktor i ri i quajtur Blerim Morina, është një film i zhanrit të përzier në mes komedisë, aksionit dhe dramës.

Filmi është një histori dashurie, e lidhur edhe me krim dhe burgje ndërsa më poshtë mund t’i ndiqni në pika të shkurtra disa nga sekuencat e filmit. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm