DiCaprio, lidhje dashurie vetëm me vajza nën 25 vjeç

By

Aktori i njohur hollivudian Leonardo DiCaprio, thuhet se është ndarë nga e dashura e tij modele Camila Morrone pas pesë vjetësh së bashku, vetëm një muaj pasi ajo mbushi 25 vjeç.

Ndarja e fundit duket se përforcon një model që ylli 47-vjeçar ka krijuar, për të mos u takuar kurrë publikisht me një grua mbi të njëzetat e saj, shkruan Dailymail, përcjell Klankosova.tv

Ylli ka qenë gjithmonë në krye të mediave me lidhjet e tij, duke u takuar me modelen Gisele Bundchen për pesë vjet, kur ishte 18 vjeç, deri në një romancë pesëvjeçare me Bar Refaeli që përfundoi kur ajo mbushi 25 vjeç.

Këtu MailOnline hedh një vështrim prapa në historinë e takimeve të yllit:

GISELE BUNDCHEN (2000-2005) – Gisele ishte 18-23 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Në vitin 2000, kur ishte 25 vjeç, ai u takua me të dashurën e tij më të re Gisele Bundchen, kur ajo ishte vetëm rreth 18 vjeç në atë kohë.

Të dy u takuan për pesë vjet derisa u ndanë në vitin 2005. Leo madje e mori atë në një takim në Oscars në vitin 2005.

Ata u panë rregullisht në lojërat e basketbollit dhe ndanë një pasion për rritjen e ndërgjegjësimit për çështjet mjedisore.

Ajo pastaj krijoi një lidhje dashurie me Tom Brady në 2006 dhe u martua me të në vitin 2009.

BAR REFAELI (2005-2011) – Bari ishte 20-25 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Pasi marrëdhënia e tij përfundoi me Bündchen, Leo u takua me modelen e “Sports Illustrated” deri në vitin 2011.

Një burim i tha The New York Post për ndarjen e tyre në atë kohë: “Ishte miqësore, ata janë ende miq dhe ata ende po flasin. Ata thjesht u ndanë dhe shkuan në rrugë të ndryshme.”

Lidhja e aktorit me Barin përfundoi pas gjashtë vitesh lidhje, rastësisht në të njëjtën kohë kur modelja izraelite mbushi 25 vjeç.

Ndarja erdhi pas disa javësh thashetheme pasi Leo nuk arriti ta shoqëronte supermodelen në Met Gala në Nju-Jork në vitin 2011.

BLAKE LIVELY (2011) – Blake ishte 23 vjeç gjatë marrëdhënies së tyre:

Gruaja aktuale e Ryan Reynolds ishte në lidhje me Leonardon për vetëm një vit – kur ajo ishte 23 vjeçe.

DiCaprio u takua me aktoren gjatë Festivalit të Filmit në Kanë në vitin 2011.

Ata vazhduan të shijonin një romancë 12-mujore që përfshinte takime romantike në Venecia, Los Angeles dhe New York City.

Lively vizitoi DiCaprion në Australi (ku ai po xhironte The Great Gatsby) në fund të verës 2011.

Në tetor 2011, një burim i People vuri në dukje se ndarja ishte ‘miqësore’ dhe se aktorët mbetën miq.

“Angazhimet e punës” të DiCaprios thuhet se luajtën një rol në ndarje.

Blake tani është e martuar me aktorin Ryan Reynolds dhe dyshja kanë tre fëmijë.

ERIN HEATHERTON (2012) – Erin ishte 22 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Engjëlli i Victoria’s Secret ishte vetëm 22 vjeç kur u takua me DiCaprio në vitin 2012.

Dyshja u takuan për 10 muaj përpara se të ndaheshin në tetor të vitit 2012 për shkak të “orareve intensive të punës”.

Pas ndarjes ajo tha: “DiCaprio është një person i mrekullueshëm dhe është një mik i imi, i uroj atij të gjitha të mirat”.

TONI GARRN (2013-2014) – Toni ishte 20-21 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Modelja me origjinë gjermane Garrn ishte vetëm 21 vjeç kur ajo dhe Leo u ndanë pas gati dy vitesh lidhje.

Dyshja shijuan një romancë 18-mujore nga maji 2013 deri në dhjetor 2014.

Thuhet se Garrn e ndërpreu lidhjen pasi Leo u pa duke u larguar nga një klub nate në Miami me 20 gra.

Pas ndarjes së tyre fillestare, ata u panë duke u shoqëruar në disa raste, por më në fund u larguan nga njëri-tjetri. Ata dikur u panë duke u larguar nga një klub në NYC të kapur për dore pas ndarjes fillestare.

Në të njëjtën kohë Leo u pa duke kaluar kohë me modelen Lorena Rae.

KELLY ROHRBACH (2015) – Kelly ishte 25 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Ylli i Baywatch ishte 25 vjeç kur ajo dhe DiCaprio kishin lidhje nga qershori deri në dhjetor të 2015-ës.

Sipas US Weekly, ndarja ishte një vendim i përbashkët: Një burim i tha revistës: “Ishte e ndërsjellë. Ata të dy kanë orare intensive të punës dhe shumë gjëra që po ndodhin në jetën e tyre tani. Ata të dy duhej të bënin një pushim për shkak të kësaj. “Ata janë ende miq dhe po flasin, por ka mbaruar.”

NINA AGDAL (2016-2017) – Nina ishte 24-25 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Gjërat përfunduan mes Leos dhe modeles daneze të rrobave të banjës pasi ajo mbushi 25 vjet në vitin 2017.

Gjatë romancës së tyre ata pushuan së bashku në Ibiza, St. Bart dhe Bahamas.

DiCaprio dhe Agdal kryesisht e mbajtën lidhjen e tyre larg vëmendjes.

Në gusht 2016, dyshja u përfshinë në një aksident me makinë në fund të gushtit. Për fat të mirë, megjithëse një ambulancë u thirr në vendngjarje, përplasja ishte e lehtë.

Vitin tjetër ata u ndanë. Një burim zbuloi se ishte DiCaprio ai që i ndërpreu gjërat. “Ai nuk është gati të qetësohet dhe thjesht nuk e ka në mendje të martohet apo të ketë fëmijë”.

CAMILA MORONNE (2017- 2022) – Camila ishte 20-25 vjeç gjatë lidhjes së tyre

Leonardo dhe e dashura e tij modele, Camila Morrone, thuhet se kanë ndarë rrugët pas pesë vjetësh së bashku.

Dyshja i dhanë fund lidhjes së tyre në heshtje, në fillim të kësaj vere, pohoi një burim i afërt me Leo për The Sun.

Ylli i “Revenant”, i cili është 22 vjeç më i madh se Camila, u prezantua për herë të parë me të në vitin 2008, kur ajo ishte vetëm 12 vjeç.

Miku i tij i vjetër Al Pacino, i cili kishte vite që kishte lidhje me nënën e Camila-s, Lucila Solá, bëri prezantimet dhe Leonardo me sa duket mbeti mik me familjen për vite me radhë.

Leonardo dhe Camila u bashkuan zyrtarisht diku në vitin 2017, pas ndarjes së tij me modelen Nina Agdal.

Burime të afërta me aktorin pohuan se Leo ‘nuk kishte dashuruar kurrë një vajzë si kjo’, madje ai po mendonte të kishte fëmijë me dashurinë e tij të re.

Në vitin 2019, angazhimi i Leos për të mos diskutuar publikisht marrëdhënien e tij, u testua kur ai dhe Camila patën filma premierë në Festivalin e Filmit në Kanë.

Ai përfaqësoi filmin e tij të Quentin Tarantino, “Once Upon a Time In Hollywood”, ndërsa ajo shkoi në tapetin e kuq për dramën e saj të mirënjohur “Mickey And The Bear”, por të dy nuk ecën së bashku në asnjërin shfaqje dhe ai nuk e identifikoi atë si të dashur në festival.

Në vitin 2020, ata vazhduan modelin e tyre të ecjes veçmas në tapetet e kuq, por ata bënë paraqitjen e tyre të parë publike si çift kur u ulën së bashku brenda ceremonisë së Oscars atë vit.

Deri në dhjetor, E! News raportoi se ata kishin ndërmarrë hapin kryesor për të lëvizur së bashku. Gjatë gjithë vitit 2022, çifti u pa si i dashuruar dhe u raportua se ishin të lidhur më fort se kurrë më parë.

Mirëpo tani Camila duket se i është bashkuar radhëve të ish të dashurave të Leos, asnjëra prej të cilave nuk dihet se ka pasur lidhje me aktorin pas moshës 25-vjeçare. Ajo shënoi ditëlindjen e saj të 25-të më 16 qershor.

Artikuj të ngjashëm