‘Dashnia e nanës’ në skenën e NIN

By

Pak javë më parë, Gold AG dhe Shyhrete Behluli sollën në diskografinë shqiptare një duet tejet të veçantë qoftë për temën por edhe për artistët që bashkëpunonin në të.

‘Dashnia e nanës’ për shumë pak kohë arriti pëlqyeshmëri të madhe në publik duke e reflektuar suksesin edhe në shikimet në Youtube.

Të ftuar në NIN të Klan Kosova, dyshja rrëfyen se ideja ishte e Arianit për një duet të tillë teksa ishte tema ajo që i ka pëlqyer Shyhretës në këtë krijim muzikor.

Të pyetur për mundësinë e versionit të dytë të këtij krijimi muzikor, Ariani dhe Shyhreti përjashtuan këtë opsion pasi sipas tyre një bashkëpunim i sërishëm i zbeh suksesin ‘Dashnisë së nanës’ që sic e cilësuan, është këngë që vjen rrallë.

E kjo këngë u performua për të parën herë në skenën e NIN nga dyshja. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm