Coachella nuk përfundoi pa u përballur edhe me një gjobë të rëndë

By

Coachella u kthye në të gjithë lavdinë e saj këtë fundjavë të kaluar, por nuk kaloi pa disa probleme.

Fansat u dyndën në Indio, CA për një nga festivalet më të mëdha në botë, ndërsa disa nga artistët më emocionues u ngjitën në skenë. Fatkeqësisht, duket sikur disa çështje logjistike çuan në disa gjoba të rënda për festivalin. Sipas Pitchfork, qyteti i Indio, CA gjobiti Coachella dhe organizatorët e saj mbi 100,000 dollarë pasi ata shkelën orarin e qytetit në të tre netët.

Përfaqësuesit e Indio konfirmuan se ata lëshuan një gjobë prej 117,000 dollarë për organizatorët e festivalit.

Në përputhje me ligjin vendas, Coachella duhej të përfundonte festivalin e tyre deri në orën 1 të mëngjesit PST të premten dhe të shtunën dhe mesnatën të dielën. Megjithatë, siç u raportua më parë, Frank Ocean ishte vonë me gati një orë në performancën e tij.

Ndërsa tashmë ishte një set i shkurtër, ai tashmë kaloi 25 minuta mbi setin e tij. Të premten, festivali e shkeli orarin e orës 1 të mëngjesit me 25 minuta, ndërsa e shtuna kaloi 22 minuta kufirin kohor. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm