Çka parashikon horoskopi për ditën e sotme?

By

Horoskopi i sotëm i tarotit është këtu me një lexim të hollësishëm të vetëm me letra për shenjën tuaj të zodiakut të mërkurën, 10 maj 2023. Të gjitha letrat janë në një pozicion të drejtë, duke treguar se jemi të orientuar drejt veprimit dhe të gatshëm për të marrë vendime të rëndësishme. 

Zbuloni se çfarë rezervon leximi i kartës suaj tarot për shenjën tuaj të zodiakut, nga Dielli, Hëna dhe lindja gjithashtu.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju jeni të shqetësuar për diçka sot dhe kur nuk mund ta zgjidhni shpejt një problem, ai mbetet në krye të mendjes tuaj duke frenuar mendimet tuaja gjatë gjithë ditës.

Disa probleme duhet të vendosen për një moment për të lënë kohë për të punuar mbi to. Mund të bësh vetëm kaq shumë, Dashi. Sot le të hyjë universi dhe të bëjë magjinë e tij. Të gjithë të përfshirët do të marrin një rezultat më të mirë sesa mund të arrini ndonjëherë vetë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Nuk mund të mohohet që je i talentuar dhe i aftë, Demi. Sot mund t’ju kërkohet të përdorni disa nga ato tipare të mahnitshme për pagesë. Mund t’ju kërkohet t’i mësoni të tjerët se si ta bëjnë atë që ju bëni aq mirë, në mënyrë që ata të fitojnë jetesën.

Ky është një hap i madh për ju, pasi njohuritë tuaja ua jepni të tjerëve. Mos kini frikë të ndani, pasi mësimdhënia mund t’ju ndihmojë të njihni punën tuaj edhe më parë se më parë.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Ju jeni më të fortë kur i lejoni vetes t’u tregoni të tjerëve dobësinë tuaj.

Ka diçka të butë dhe të sjellshme në energjinë tuaj femërore, dhe shprehja e butësisë suaj i bën të dashur të tjerët me të cilët jeni në një marrëdhënie. Mos kini frikë të lejoni që kjo anë e ëmbël e juaj të shfaqet.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Ka vetëm një mënyrë për të pasur jetën që keni dashur gjithmonë: të punoni shumë për të. Keni ëndrra të mëdha, Gaforre, kështu që mos e luani jetën e vogël ose mos qëndroni të sigurt përgjatë rrugës. Vendosni një objektiv që ju frikëson dhe bëni një gjë çdo ditë për të realizuar ëndrrën tuaj.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Ka probleme që mund t’i parashikoni dhe probleme që nuk i keni parë kurrë të vijnë. Ju mund të jeni të hutuar kur jeta papritur kthehet në drejtimin e gabuar. Momente si kjo kanë për qëllim të tërheqin vëmendjen tuaj dhe t’ju kapin të pakujdesshëm – jo për t’ju shkaktuar shqetësim, por për t’ju zgjuar.

Sot ju merrni një gotë ekspres nga jeta dhe ju ndihmon t’i shihni gjërat ashtu siç janë – dhe të ndryshoni atë që nuk ju pëlqen për të përmirësuar ditën tuaj.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Askujt nuk i pëlqen të thotë lamtumirë. Të lësh diçka që dikur e ke dashur (ose e ke urryer) nuk është kurrë e lehtë sepse është pjesë e historisë tënde. Sot ju duhet të ripërcaktoni të ardhmen tuaj. Ju bëni një zgjedhje për atë që dëshironi të bëni më pas. Sot mund të jetë e trishtuar, por në fakt është një ditë shumë e mirë për ju.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Peshorja, ju jeni në humor vetëm për emocione të mira. Jeni duke synuar energji pozitive dhe nuk do të kënaqeni me asgjë më pak se ajo që dëshironi vërtet. Sot, ju jeni të vendosur për të shfrytëzuar sa më shumë kohën tuaj dhe për të arritur qëllimet tuaja, pavarësisht se çfarë ju pret pjesa tjetër e javës. Ju ndiheni të sigurt dhe të gatshëm për të përballuar ditën.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Sot dëshironi të zhyteni në muzikë që ju largon nga zhurma e botës. Nuk e keni problem të vendosni AirPods tuaj ose të fshiheni poshtë një kapuçi për të shmangur çdo shoqërizim. Sot emo-ja juaj e brendshme po flet dhe ju dëshironi të largoheni nga çdo gjë që shkakton stres emocional. Sot, ju dëshironi të përqendroheni në botën tuaj të brendshme.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Njerëzit nuk tregojnë gjithmonë ngjyrat e tyre të vërteta; ju mund të dalloni kur ju fshehin faktet. Sot nuk keni nevojë të telefononi askënd. Në vend të kësaj, ju do të përqendroheni në jetën tuaj dhe çfarë duhet të bëni për ta përmirësuar atë. Nëse dikush dëshiron të jetë i rremë, atëherë të jetë kështu.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Degë jashtë, Bricjap. Është koha të hapni krahët dhe të shihni se sa larg mund të shkojë jeta juaj. Ju kurrë nuk do ta dini me të vërtetë se sa shumë mund të bëheni të suksesshëm kur luani pak.

Mos prisni që dikush t’ju lejojë të ndiqni qëllimet tuaja ose të jetoni jetën për të cilën ishit të destinuar. Sot është dita juaj.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ju po ndjeni shumë gjëra tani dhe këto emocione kërkojnë që t’i ndjeni ato. Pse t’i fshini përvojat tuaja nën qilim ose të pretendoni se nuk po i përjetoni ato?

Ju jeni një qenie njerëzore komplekse me një zemër të madhe. Sot është mirë të qash; kur ta bëni, do të vijë e qeshura shëruese.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Një mashtrues është dikush i pakënaqur me veten. Ju mund të fajësoni veten për atë që ndodhi, por vendimi i tyre për të humbur nuk ka të bëjë fare me sa mahnitës jeni.

Njerëzit marrin vendime dhe edhe pse gjërat dhembin tani, do të shihni që ky moment nuk ju përcakton. Përkundrazi, i përcakton ato.

Artikuj të ngjashëm