Miliona funte për një vit – kaq ishte shuma që Dua Lipa fitoi në 2018-ën

By

Dua Lipa fitoi pothuajse 9 milionë funte vitin e kaluar falë karrierës së saj muzikore dhe marrëveshjeve fitimprurëse të disa markave.

Bilanci i një viti më parë ishte 2.9 milionë pas publikimit të albumit të saj të titulluar me emrin e saj.

Por, këngëtarja shqiptare e cila jeton në Britani të Madhe, bëri marrëveshje me Jaguar dhe Adidas si dhe kishte më shumë se 80 koncerte.

Ajo gjithashtu lëshoi hitin si IDGAF, Electricity dhe One Kiss, që ishin në vendin e parë për tetë javë.

Dua, e cila tani është në lidhje me modelin 20 vjeçar, Anwar Hadid, po vazhdon marrëveshjet e mëdha si kjo e fundit duke u bërë fytyra e parfumit të fundit të Saint Laurent dhe me një gamë veshjesh për Pepe Jeans.

Ajo pritet të nxjerrë këngën e saj të re këtë muaj me albumin e saj të dytë që do të jetë i gathëm për vitin e ardhshëm./PRIVE.AL

 Dua has landed a further big-money deal as the face of YSL's new Libre perfume

 

Artikuj të ngjashëm