Çka paralajmërojnë yjet ditën e sotme?

By

Leximi i sotëm i letrave tarot dhe horoskopi për të martën, 21 mars 2023, lë të kuptohet se disa prej nesh janë në prag të ndryshimit dhe disa shenja të tjera të zodiakut ndihen pak të mbërthyer. Hëna do të fillojë një fazë të re hënore. Pra, është koha të rimendoni mënyrën se si i keni bërë gjithmonë gjërat dhe të filloni një kapitull të re në jetën tuaj, dhe leximi i sotëm i letrave mund t’ju ndihmojë ta bëni këtë.

Mësoni se çfarë rezervon për ju leximi i përditshëm i kartave tarot të shenjës suaj të zodiakut të martën, 21 mars 2023.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mos u dorëzo para tundimit, Dashi. Do të jetë e vështirë t’i rezistoni mesazheve të një ish-i, i cili ende mban një vend në zemrën tuaj. Lamtumira është ende e freskët në mendjen tuaj, pothuajse si dje. Megjithatë, e vërteta është e vështirë të pranohet.

Je i dashuruar me të shkuarën, një kujtim të largët. Edhe nëse do të ktheheshit bashkë tani, do të fillonit të ri. Ju të dy keni ndryshuar dhe është më mirë ta lini këtë. Siç thotë shprehja: “Po të donte, do ta bënte”.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mos e besoni mitin – fati vjen vetëm një herë, dhe pastaj ju ose goditni ose humbisni. E vërteta është se fati vjen në shumë forma dhe variacione. Sa herë që nuk arrini ta goditni me sukses, ju mësoni një mësim të vlefshëm për veten (dhe të tjerët).

Ju jeni duke u bërë më të aftë çdo ditë që kalon. Fati bëhet më i fuqishëm tani, dhe kjo sepse tani jeni gati ta çoni lojën e jetës në një nivel tjetër. Koha për të luajtur!

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Besojini procesit, Binjakët. Vlerat e mira të modës së vjetër janë ngjitësi që i mban gjërat së bashku për ju. Kur muret po përplasen dhe çatia po bie, miqësitë tuaja ju ndihmojnë ta mbani atë së bashku.

Tarot i sotëm ju fton të besoni në veten dhe rrethin tuaj shoqëror dhe të dini përtej një dyshimi se gjithçka do të jetë në rregull. Ju keni njerëzit më të mirë në këndin tuaj, që rrënjosin për ju.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Personaliteti juaj optimist ju bën t’i numëroni pulat para se të çelin, dhe ndërkohë që nuk ka asgjë të keqe të besoni në veten tuaj, gjithashtu nuk doni të supozoni se gjithçka do të shkojë sipas planit.

Dita e sotme mund të hedhë një goditje kur nuk e prisni, por jo pa paralajmërim. Dëgjoni miqtë tuaj dhe njerëzit që kujdesen për ju. Ata mund ta shohin flamurin e kuq shumë përpara se ta shihni ju.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Yjet janë në linjë në favorin tuaj dhe ju kurrë nuk e dini se ku mund t’ju japë një dorë fati. Mund të jetë sot që më në fund të lidheni me dikë super të veçantë dhe gjërat të bien në vend.

Kimi perfekte dhe të gjitha përputhshmëritë e duhura. Në vend që të uleni në shtëpi duke menduar nëse dashuria do t’ju gjejë ndonjëherë, vendoseni veten atje për të parë nëse e gjeni atë që keni dashur gjithmonë – me një klikim.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Mos lejoni që një moment në të kaluarën tuaj të përcaktojë të nesërmen tuaj. Ju jeni duke rrahur veten për gjëra që nuk mund t’i ndryshoni.

Ndërsa mund të bëni gjithçka që mundeni për të riparuar një marrëdhënie ose të përpiqeni të kompensoni kohën e humbur, tani duhet ta lini të shkojë. Sot jetoni momentin dhe lini të shkuarën aty ku i takon.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Ndërsa nuk mund të tundni krahët në ajër për të ndryshuar në mënyrë magjike gjërat në jetën tuaj që ju bëjnë të pakënaqur, ju mund të krijoni ndryshime me kalimin e kohës. Ngadalë ripërcaktoni veten duke ndryshuar mënyrën se si mendoni dhe veproni. Ashtu si një zakon i vogël, i keq mund ta çojë jetën tuaj në drejtimin e gabuar, një zakon i mirë i bërë vazhdimisht mund të kthejë të gjithë botën tuaj.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Në qetësinë e natës, ju mund të dëgjoni tingullin e zërit tuaj të brendshëm më të fortë se zakonisht. Mos e injoroni. Jepini vetes një shans për të përballuar shqetësimin e frikës, trishtimit dhe madje edhe gëzimit.

Një përvojë shpirtërore mund t’ju vijë kur keni një natë të errët shpirtërore dhe mund t’ju ndihmojë të kuptoni thellësisht veten.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Të jesh i fortë nuk do të thotë të mos qash kurrë ose të kesh gjithmonë përgjigjet e duhura. Mund të keni një shtëpi të çrregullt, gjëra të parregullta dhe të jeni të fortë.

Sot, ju po i mbani gjërat së bashku sa më mirë që mundeni, gjë që është një dëshmi e forcës dhe elasticitetit tuaj. Festoni këtë moment dhe edhe nëse jeta juaj nuk duket e përsosur.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Ai person që gjithmonë duket se i shtyp butonat dhe shkakton çmenduri, mund të përpiqet të të hyjë nën lëkurë sot, por ti je shumë më i mirë se kaq.

Ju shikoni përtej dredhive të tyre. Mos dyshoni në veten tuaj, edhe nëse ju tronditin pak vetëbesimin. Mos lejoni që ata të rrethohen nga ju.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Jeni gati të hidhni dikë dhe megjithatë, një pjesë e juaja ndjen shumë keqardhje që ky person ta lëndojë thellë. Ju po e lini kohën të kalojë dhe do t’i çoni përpara edhe pse nuk dëshironi.

Nuk është kurrë e lehtë t’i thuash dikujt që ke ndërtuar një jetë me të, se dashuria jote ka ndryshuar. Megjithatë, nuk mund të vazhdosh më kështu. Jepini vetes një afat. Përgatituni emocionalisht për t’u hapur dhe për të thënë se si ndiheni vërtet. Të qenit i sinqertë mund të ndihet i pasjellshëm, por është gjëja më e dashur për të bërë.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Një gënjeshtar nuk ndryshon; ata gjejnë vetëm një mënyrë të re për t’ju mashtruar. Ka thuajse një lloj sporti në mashtrimin e tyre, dhe kur kapni një person të caktuar si i pandershëm për gjërat më të vogla për të cilat nuk ka nevojë as të gënjejë, bëni një shënim mendor. Kjo vetëm do të përkeqësohet, dhe ju nuk dëshironi të bini në mohim… është shumë e vështirë të dilni kur ta bëni këtë.

Artikuj të ngjashëm