Cili reper e mori flamurin e Rugovës në Marsejë ?!

By

Në mesin e shumë shqiptarëve që po e ndjekin nga afër ndeshjen mes Shqipërisë dhe Francës në Marsejë është edhe reperi Besnik Canolli.

Bashkë me dy djemtë e tij dhe miqtë e familjes ai ka marrë rrugë drejt Francës për të përkrahur kombëtaren në përballjet në EURO 2016.

E ndryshe nga shumica dërmuese e shqiptarëve që në dorë kanë vetëm flamurin kuq e zi, 2po2 është mbështjellur edhe me flamurin e Dardanisë, që njihet edhe si i Rugovës marrë shkas nga fakti se ishte Presidenti historik ai që e propozoi për flamur zyrtar të Republikës. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm