Cilat këngëtare shqiptare synojnë Eurovisionin?

By

Ky vit nuk do të përmbyllet me festivalin e Këngës Magjike.

Një tjetër festival i madh mbahet në dhjetor dhe bëhet fjalë për Eurovisionin ku konkurrojnë edhe shqiptarë.

Këtë vit, ky festival mbahet në Izrael.

Nga Shqipëria janë dy emra të artisteve që kanë konkurruar ndërkaq nga Kosova një.

Klikoni videon e mëposhtme për t’i kuptuar emrat./Prive.al

Artikuj të ngjashëm