Çfarë po ndodh? Shakira përballet me një hetim të dytë për mashtrim

By

Ylli i muzikës pop Shakira po përballet me më shumë probleme nga zyra e taksave e Spanjës pasi një gjykatë pranë Barcelonës tha të enjten se kishte rënë dakord të hapte një hetim për një rast të dytë të mashtrimit të dyshuar tatimor nga këngëtarja kolumbiane.

Shakira tashmë është vendosur të përballet me gjyqin në një datë që do të përcaktohet për gjoja dështimin për të paguar 14.5 milionë euro (13.9 milionë dollarë) taksa mbi të ardhurat e fituara midis 2012 dhe 2014. Argëtuesi ka mohuar çdo keqbërje.

Në një intervistë për revistën Elle ajo i quajti “akuza të rreme”.

Tani, një gjykatës spanjoll ka rënë dakord me prokurorët e shtetit për të hetuar dy raste të mundshme të mashtrimit tatimor nga Shakira nga viti 2018. Gjykata tha se nuk kishte informacion se sa para bëhej fjalë.

Të dyja rastet po trajtohen nga një gjykatë në qytetin Esplugues de Llobregat, pranë Barcelonës. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm