Modelja e njohur ndryshon fenë

By

Sofia Richie u konvertua në Judaizëm.

Modelja 24-vjeçare foli për besimin e saj në Instagram.

“Çfarë dite magjike. Dua të falënderoj Nathan Lam që më ndihmoi gjatë këtij udhëtimi të konvertimit në Judaizëm. Ka qenë një nga përvojat më të mëdha të jetës time”, ka shkruar ajo poshtë një fotografie duke nënshkruar një certifikatë konvertimi.

Sofia do të martohet me Elliot Grainge, 28-vjeçarin ekzekutiv të muzikës hebreje dhe djalin e drejtorit të Universal Music, Sir Lucian Grainge, transmeton Klankosova.tv.

Çifti u fejua në vitin 2022.

sofia richie jewish4917303

Artikuj të ngjashëm