Cardi B dhuron 100 mijë dollarë për shkollën e saj të vjetër fillore

By

Heroina e vendlindjes!

Cardi B bëri një vizitë të papritur në shkollën e saj të vjetër fillore dhe dhuroi 100,000 dollarë për institucionin.

“Cardi B njoftoi se do të dhurojë 100 mijë dollarë për IS 232 në Bronx, ku dikur ishte studente”, ka shkruar në një video që publikoi reporterja e NBC, Kay Angrum, në videon e saj të momentit të ëmbël.

Më poshtë mund të shikoni momentin kur Cardi B surprizon të rinjtë e shkollës.

 

 

Artikuj të ngjashëm