Brenda shtëpisë së re disa milionshe të Dwayne Johnson

By

Aktori i njohur i filmave aksion, Dwayne Johnson ka blerë një shtëpi të re.

 

Sipas TMZ, The Rock bleu një shtëpi në Gjeorgji në fillim të këtij muaji. Rezidenca e tij e re është 14.791 metra katrorë dhe ka tetë dhoma gjumi. Pra, ka shumë hapësirë për të gjithë familjen dhe miqtë e aktorit.

Dwayne Johnson, real estate

Villa me stil francez gjithashtu ka disa karakteristika luksoze. Merrni dhomën e ndenjes, për shembull. Hapësira ofron dysheme të mrekullueshme arre, një oxhak mahnitës prej guri, trarëve të bukur me tavan dhe një llambadar klasik. Zona rrjedh më pas në kuzhinë, e cila përmban dollapë simpatik prej druri dhe pajisje të nivelit të lartë.

 

Por nuk janë të gjitha. Ekziston edhe një bibliotekë e bukur me rafte të integruar të librave. Pra, nëse, ylli i Jungle Cruise duhet të rishikojë një skenar ose të kontrollojë postat elektronike, ai ka një vend për të shkuar.

Image result for dwayne johnson new house

Sidoqoftë, ylli i vërtetë është hapësira e jashtme. Shtëpia gjendet në 46.3 hektarë dhe është një oazë e vërtetë. Jo vetëm që ka pishinën dhe shtëpinë e saj të pishinës, por ka edhe një arenë për kalërim.

 

Pra, sa kushtoi kjo pasuri? Sipas listave të shumta, ajo shitej për 9,495,000 dollarë.

 

Burimi: Eonline.com

 

Artikuj të ngjashëm