Bie nga kati i 5-të i ndërtesës, lëndohet rëndë djali i reperit të famshëm

By

Djali 6-vjeçar i Flo Ridës ndodhet në njësinë e kujdesit intensiv me lëndime të rënda pasi u rrëzua nga dritarja e një apartamenti të katit të pestë në New Jersey.

Ish-i i reperit Alexis Adams tha në një padi civile të ngritur të hënën dhe të siguruar nga Page Six se incidenti ndodhi më 4 mars dhe la fëmijën e tyre, Zohar Dillard, shtruar në spital me fraktura në legen dhe këmbën e tij të majtë, një mëlçi të plagosur, mushkëri të shembur dhe gjakderdhje të brendshme.

Adams pretendoi se ndërtesa e Jersey City kishte instaluar dritare me “mbrojtës me madhësi të gabuar”, duke paraqitur “një gjendje të rrezikshme” që bëri që djali i saj – i cili lindi me një çrregullim të rrallë neurologjik – të binte “në trotuarin e betonit poshtë”.

Padia përmend pronarët dhe menaxherët e kompleksit të apartamenteve, një kompani ndërtimi, një instalues dritaresh dhe të tjerë si të pandehur. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm