Dua Lipa zbulon se në fillim e përjetoi shumë keq famën

By

Këngëtarja Dua Lipa është ndjerë “aq e mërzitur gjatë gjithë kohës” kur ka gjetur famën për herë të parë.

Ylli 28-vjeçar i popit publikoi albumin e saj debutues të vetë-titulluar në vitin 2017, por pranoi se ajo mbeti e mjerë gjatë periudhës së promovimit pasi “u përhap (vetë) shumë e hollë”, kështu që u zotua të mos e linte më kurrë veten në atë situatë.

“Kishte kaq shumë momente, mendoj, kur fillova për herë të parë kur isha vetëm në fotosesione të vazhdueshme, duke udhëtuar dhe duke bërë shfaqje dhe duke mos dashur të humbas asnjë mundësi — veçanërisht në Amerikë — kur isha duke bërë TV natën vonë ose televizion për mëngjes ose çfarëdo tjetër,” tha ajo në KISS FM, raporton aceshowbiz.com.

“Shumë kohë, më duhej të ngrihesha dhe të performoja dhe për një shfaqje amerikane, kisha 30 minuta para se të fillonim regjistrimin, thjesht të përpiqesha të kuptoja një rutinë, të kërceja, të performoja dhe ta bëja atë gjë. Nëse mundem, unë Do ta kisha ndryshuar plotësisht këtë. Kur bëra albumin tim të fundit, kurrë nuk doja ta kaloja atë përsëri.”

“U sigurova që të mos dukesha shumë e dobët. Mendimi për këtë më bën kaq nervoz, ideja se nuk duhet të bëj diçka siç duhet. Vetëm ji i butë me veten, thjesht isha aq i mërzitur gjatë gjithë kohës sa nuk mund ta bëja. gjërat që doja të bëja vërtet, shumë mirë, kështu që tani gjej kohë për t’i bërë ato.”

Krijuesja e hitit “Houdini” fitoi një çmim BRIT për albumin e saj të dytë “Future Nostalgia” dhe po përgatitet të publikojë albumin e saj të tretë të shumëpritur, por pavarësisht famës së saj globale, tha se ajo është ende në gjendje të ruajë anonimitetin e saj kur del në publike deri në një shkallë.

Artikuj të ngjashëm