Beyonce në dokumentarin e saj të ri, një dedikim dashurie për Afrikën

By

Tani, këngëtarja, me emrin e plotë Beyoncé Giselle Knowles-Carter, po përgatit një dokumentar të ri Beyoncé Presents: Making The Gift.

Beyoncé attends the European premiere of Disney's 'The Lion King.'

Të Dielën në mbrëmje, Beyoncé ndau një ngacmues të shkurtër të dokumentarit, të cilin ajo e shkroi, e drejtoi dhe e prodhoi. Nga pamja e tij, fansave do t’u jepet një pasqyrë në procesin krijues, duke parë nënën e tre fëmijëve duke shkuar  në takime, dhe në studio regjistrimin e këngëve për albumin ambicioz.

The Gift, të cilën Beyoncé e ka përshkruar si “letra e saj e dashurisë për Afrikën”, përmban bashkëpunime me emrat kryesor të industrisë si Kendrick Lamar, Childish Gambino dhe Pharrell Williams, ndërsa në qendër të vëmendjes artistët afrikanë përfshirë Wizkid dhe Tiwa Savage, Moonchild Sanelly dhe Shatta Wale.

 

 

Artikuj të ngjashëm