Barbie Botox – trend i ri i bukurisë

By

Barbie Botox është një valë e re e bukurisë që përfshinë trajtimin kozmetik për të ndryshuar pamjen e qafës dhe shpatullave.

Botoksi vihet në pjesën e sipërme të shpinës dhe qafës, shkruan eonline.com, transmeton klankosova.tv.

Me injektimin e neuromodulatorit në zonat e caktuara, krijohet një pamje e qafës më të hollë dhe më të gjatë, po ashtu i bën edhe shpatullat të duken më të skalitura, dukë imituar pothuajse një kukull.

Anët pozitive të këtij trajtimi janë se ulë spazmat, lehtëson tensionin dhe ndihmon në uljen e dhimbjes.

Ndërsa anët negative të tij janë dhimbja që të kaplon, dobësia e trupit dhe vështirësia në ngritjen e shpatullave.

Artikuj të ngjashëm