Aurela Gaçe “thumbon” koleget (FOTO)

By

Pa dyshim që kur përmendet emri i saj  na vije në mendje një jetë e tërë karrierë dhe krijime muzikore.
Pjesmarrja e shpeshtë nëper festivale madje edhe dalja nga ato si triumfuese e vendit të parë janë disa nga karakteristikat që e veçojnë këngëtaren.

Suksesi i vërtetë i Aurelës filloi me këngën e saj “Nata” në Festivalin në RTSH ‘95. Që prej asaj kohe ajo fitoi 2 çmime të para në Fest ‘99 me këngën “S’jam tribu” dhe në Fest ‘01 me këngën “Ndjej”.

Marrë shkas këto fillime kaq të hershme të karrieres së këngërares, i bie që edhe paraqitjet e saj atëbotë kanë sjellur trende majft të veçanta të cilat akoma ishin të pa eksploruara nga artist të kohës.

Një nostalgji të tillë duket ta ketë Aurela sot, teksa ka shpëndarë një imazh të saj të vitit 2000 duke i bashkangjitur kështu një përshkrim mjaft thumbues.

1c36b175729bfc5bec662d660586465c611eb762b08a87ef373ffc911eb300ca_full
“Cover albumi. Viti 2000.
Kemi bere shume eksperimente, edhe pse nuk kishim kushtet e sotshme.
A e dini pse i nxjerr keto??? Sepse shpesh duket sikur vetem sot paskemi mode, vetem sot ka muzike, vetem sot krijojne. ..JO. JO… sigurisht edhe perpara nesh kane ekzistuar te tjere. E DO TE VIJNE SHUME TE TJERE.
Hajt tung e per te Mira u pjekshim”./PRIVE.AL/

Artikuj të ngjashëm