Artistja e njohur tërhiqet nga turneu për shkak të Covid-19

By

Doja Cat është tërhequr nga turneu i “HeartRadio Jingle Ball 2021” pasi zbuloi se ajo rezultoi pozitive për COVID-19.

Këngëtarja e hitit “Kiss Me More”, 26 vjeçe, njoftoi diagnozën e saj të dielën pasi zbuloi se anëtarët e ekipit të saj të prodhimit rezultuan pozitivë ditë më parë.

“Jam e trishtuar të ndaj që sapo rezultova pozitive dhe nuk do të jem më në gjendje të performoj në pjesën tjetër të turneut iHeartRadio Jingle Ball”, shkroi ajo në një deklaratë të shpërndarë në Instagram.

E nominuara për Grammy shtoi se është dëshpëruar pasi duhet të braktisë datat e ardhshme të koncerteve në Filadelfia, Uashington DC, Atlanta dhe Miami.

“Jam mirë dhe mezi pres të shërohem dhe të rikthehem atje sa më shpejt që të mundem! Pjesa tjetër e ndalesave të turneut kanë disa formacione vërtet të shkëlqyera, do të doja të isha atje. Shumë e dua”, përfundoi këngëtarja.

Kjo është hera e dytë që Doja zbulon se ajo ka rezultuar pozitive për virusin që nga korriku i vitit 2020.

Jingle Ball Tour është seria më e fundit e koncerteve të festave që ndikohet nga pandemia COVID-19.

Gjatë fundjavës gjithashtuu njoftua se Lil Nas X dhe Coldplay të dy do të detyroheshin të tërhiqeshin nga Jingle Bell  Ball pasi anëtarët e ekipeve të tyre përkatëse rezultuan pozitivë për COVID.

Artikuj të ngjashëm