Aromë e parezistueshme lulesh: Une Rose, parfumi i ditës në Maison de Parfum

By

Lulet janë magjia e kësaj bote. E kur bukuria, ngjyra e aroma e tyre shkrihet në parfu, atëherë ndodh mrekullia.

“Maison de Parfum”, ua prezanton fragrancën e ditës për gratë që duan të shfaqin sensualitetin e tyre, përmes aromës që vendosin ta mbajnë.

“Une Rose”, nga Frederic Malle, është fragrancë florale për femra e krijuar në vitin 2003 nga Edouart Flechier.

Kjo aromë ka në përbërje pelarognium, trëndafila, nota frutale e ato të drurit dhe po ashtu verë të kuqe.

E këtë të hënë, niseni javën duke i bërë dhuratë vetes aromën që do t’ju karakterizojë gjatë kësaj vere, duke e marrë me zbritje në “Maison de Parfum”, që gjendet në “Royal Mall” në Rrugën B në Prishtinë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm