Rita Ora i bashkohet kampanjës kundër kancerit, ka një arsye personale për këtë (FOTO)

By

Këngëtarja e famshme me prejardhje shqiptare, Rita Ora, i është bashkuar një kampanje që bën thirrje për zbulimin e  hershëm të kancerit dhe luftimin e tij.

Ajo ka publikuar një fotografi në profilin e saj në Instagram, ku mbanë veshur bluzën me logon “Lady Garden”, që është edhe slogani i kësaj iniciative që vjen nga Britania e Madhe.

Rita ka edhe një histori personale që lidhet me kancerin, ngase nëna e saj, Vera vjet më parë, e kishte luftuar kancerin në gji e sot është shëndosh e mirë. /Prive.al

#ladygarden Know your body know the signs. For more information visit www.ladygardencampaign.co.uk #silentnomore ?

A post shared by Rita Ora (@ritaora) on

Artikuj të ngjashëm