Arbana foli më në fund për Big Brother: ‘Shihemi në…’

By

“Big Brother VIP” po vjen!

Më në fund, këtë e tha hapur e me zë, ikona e këtij formati, prezantuesja historike Arbana Osmani.

Përmes një postimi, ajo ka bërë të ditur se do të rikthehet në program këtë tetor por ‘sefte’ me VIP-a.

“13 vite më parë, kur isha vetëm 25 vjeç, Tani më besoi drejtimin e spektaklit që do të gozhdonte shqiptarët para ekranit për gati një dekadë. Dita kur në celularin tim ka ardhur mesazhi i tij “Urime për Big brother” ka qenë një nga ditët më të lumtura të jetës sime, e megjithatë kurrë nuk ma kishte marrë mendja që “Big brother” do identifikohej aq shumë me mua dhe unë me të sa që me kalimin e viteve mu bë si mbiemër.

Kur në prill të këtij viti drejtuesit e Top Channel më kërkuan drejtimin e formatit pikërisht sepse “nuk ka asnje kuptim nëse nuk je ti” gëzova njësoj si para 13 viteve, por nuk doja ta ndaja me ju pa filluar puna. Që atëherë, bashkë me një skuadër fantastike kemi punuar dhe po punojmë çdo ditë për të risjellë në sezonin e ri në ekranin e Top Channel programin që prisni prej 4 vitesh. Me besimin që do te jetë një edicion i paharrueshëm, emocionues, drithërues e dinjitoz, siç e meriton. Shihemi në tetor, me Big Brother Vip” – është shprehur prezantuesja.

Në media kanë nisur të përfliten emrat e konkurentëve por asnjë prej tyre që po qarkullon në portale nuk është i konfirmuar vërtetë, siç bëjnë të ditur burime të sigurta të Prive.al.

Artikuj të ngjashëm