Aktorja e “Kara Sevda” kërcen e shijon këngën shqiptare

By

Serialet turke janë shumë të ndjekura në Shqipëri, e madje shumë prej aktorëve më në zë në Turqi janë me origjinë nga Shqipëria. Seriali “Kara Sevda” ka qenë një nga serialet më të ndjekura në Turqi, Shqipëri e në gjitha vendet e tjera të botës ku është transmetuar, madje për herë të parë një prodhim turk është vlerësuar dhe me çmim ‘Emmy”.

‘Kemal’ dhe ‘Nihan’ janë dy aktorët protagonistë të cilët kishin dhe një vajzë “Deniz”. Emri i vërtetë i ‘Deniz’ është Arven dhe është shumë e famshme në rrjetet sociale dhe ka rreth 885 mijë fansa.

Në një nga postimet e saj, Arven shihet teksa kërcen dhe kënaqet nën melodinë e këngës  shqiptare “Macja le të lahet”.

Artikuj të ngjashëm