Nga gëzimi për ushtrinë kosovare: Kryeministri Haradinaj i jep puthjen më pasionante Anitës

By

Jo rrallë herë Ramush Haradinaj, njëri ndë politikanët më të njohur kosovare e edhe udhëheqës i qeverisë, është treguar romantik publikisht.

Dhe kësaj here, ai pati një rast të veçantë për të shprehur dashuri.

Në Kuvendin e Kosovës kanë kaluar në shqyrtim të parë të tre Projektligjet për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Ushtri, njofton Klan Kosova.

Përmes këtyre projektligjeve, synohet që FSK të transformohet në një forcë me kapacitete shtesë, përfshirë edhe përgjegjësi të mbrojtjes, por pa ndryshuar emrin e saj.

Shqyrtimi i parë i Projektligjit për Forcën e Siguriës ka marrë 98 vota pro, asnjë kundër ose abstenim.

Këtij lajmi të mirë i është gëzuar fort kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, që ka ndarë një puthje pasionante me bashkëshorten e tij, moderatoren e njohur kosovare Anita Haradinajn.

 

Artikuj të ngjashëm