Adelina Ismaili sot feston ditëlindjen!

By

Adelina Ismaili sot shënon ditën e veçantë të saj. 14 Dhjetori është data e lindjes së këngëtares e cila mbushi 36 vjeç.

Adelina ka vite që tashmë jeton përtej Kosovës dhe po ashtu ka pauzuar sërish sa i përket prurjeve muzikore.

Kjo për shkak se kohë më parë ajo ka filluar të punoj për tregun ndërkombëtar e madje projekti i saj i fundit kishte këtë qëllim.

Në nëntor të 2014-ës lançoi ‘Karma’ në duet me reperin shqiptar në Amerikë, G4Shi e që atëherë i ka munguar tregut shqiptar.

Artikuj të ngjashëm