Adele lë intervistën në gjysmë! Çfarë i tha gazetari?

By

Thuhet se Adele u largua nga një prezantues televiziv australian, i cili fluturoi 10,000 milje për ta intervistuar atë si pjesë e një marrëveshjeje prej 725,000 dollarësh – sepse ai nuk e kishte dëgjuar albumin e saj të ri.

Prezantuesi i Seven Network, Matt Doran fluturoi nga Sydney në Londër në fillim të këtij muaji për të intervistuar këngëtaren e “Hello”, si pjesë e një marrëveshjeje me para të mëdha që përfshinte të drejtat e koncertit special të Oprah Winfrey të Adele, tha Daily Telegraph.

Gjatë takimit, Adele pyeti se çfarë mendonte prezantuesi i “Weekend Sunrise” për albumin e saj të ri, “30” – vetëm që ai thuhet se deklaroi: “Nuk e kam dëgjuar akoma”.

E ofenduar, Adele doli nga intervista – dhe labeli i saj, Sony, refuzoi ta lejonte Seven ta përdorte atë, tha gazeta.

Kjo e la Australinë “tregun e vetëm në botë që nuk kishte një instervistë me Adele” për të promovuar lançimin e albumit të saj, tha një burim i brendshëm i Seven për gazetën.

“Seven është padyshim i zemëruar për këtë. Matt u qortua… Ai duhet të kishte bërë kërkimin, “tha burimi i brendshëm, duke thënë se ai u pezullua për dy javë.

Doran i tha The Australian se ai ishte “i mërzitur dhe pa mëdyshje që kërkon falje” ndaj Adelës, duke këmbëngulur se ishte një gabim i thjeshtë.

Artikuj të ngjashëm