80 PRANVERAT E LEZE QENËS

By

Është njëra ndēr aktoret më të dashura edhe përkundër moshës që ka, është shumë aktive

nē fushën e artit.

E mbajmë mend shumë kohë më pare, pasi ajo ka qenë pjesë e teatrit me shfaqje të

shumta të filmografisë në përgjithësi me role të ndryshme.

Leze Qena edhe tani është e angazhuar në profesionin e saj, ajo luan në serialit televiziv

“Çka ka shpia”.

Sot aktorja e merituar mbush 80 pranvera me shumë energji dhe aktivitet në fushën e

aktrimit.

Urime dhe shëndet për aktoren tonë./prive.al

lezjja

 

Artikuj të ngjashëm