-60 kilogramë: Kujt i ‘detyrohet’ Action Bronson për transformimin?

By

Mbipesha ka qenë tipari identifikues i reperit me origjinë shqiptare, Action Bronson.

E nëse vazhdoni ta përceptoni të tillë, gaboheni sepse ajo periudhë i përket të kaluarës për artistin  që dikur peshonte plot 180 kilogramë.

Ai është transformuar tërësisht në pamje dhe sot është minus 60 kilogramë.

Por si e ka arritur një rezultat kaq mbresëlënës Action Bronson, i cili shquhet mes tjerash për pasionin që ka për përgatitjen dhe mbi të gjitha konsumimin e ushqimit me shumë yndyrëra.

Ai i ‘detyrohet’ angazhimit me ish-lojtarin e njohur të bejsbollit, CC Sabathia.

Dy djemtë nisin ditën me ushtrime parase të zbardhë mirë dita, rreth orës 6 të mëngjesit.

Bronson, 37 vjeç teksa fliste për Sabathia, në një bisedë për Revistën Intervistë është shprehur:

“Ti je pjesë e katalizatorit të këtij transformimi. Nëse nuk do ta kishim atë bisedë, unë ndoshta nuk do të kisha ardhur kurrë në palestër… kishe absolutisht të drejtë. Është  e vështirë të marrësh atë hap të parë. Kur e bëra hapin më në fund, u krye gjithçka. Që atëherë nuk jam kthyer më.

Transformimi ka qenë pjesë e episodit të formatit të reperit Action Bronson të cilin të plotë mund ta ndiqni më poshtë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm