5 gjërat që duhet të dini përpara se të dilni me një djalë të mamasë

By

Ju sapo keni filluar të takoheni me këtë djalë të bukur. Ai është i ëmbël dhe i vëmendshëm, por pas disa javësh në lidhjen tuaj të re, e kuptoni se ai është një djalë total i mamasë.

Çfarë është një ‘djalë i mamasë’?

Termi djali i mamasë zakonisht përdoret për të përshkruar një burrë që është tepër i varur ose shumë i afërt me nënën e tij.

Të duash dhe të respektosh nënën tënde është padyshim një tipar pozitiv për t’u gjetur tek një mashkull, por pavarësisht nga konotacionet më të reja, disa burra vërtet e çojnë në ekstrem mbështetjen ose ndjenjat e tyre për nënën e tyre.

Pra, çfarë do të thotë për ju takimi me djalin e nënës dhe cilat janë perspektivat e ardhshme për ju të tre në lidhje?

Këtu janë 5 gjërat që duhet të dini përpara se të filloni të dilni me djalin e një mami.

1.Nuk do të jeni e vetmja grua në jetën e tij.

Duket qartë se e di, por është diçka që kaq shumë gra e nënvlerësojnë. Djali i një mami nuk është vetëm i dashur për nënën e tij. Ai është i çmendur për të dhe ajo është po aq e çmendur për të.

Ata kanë një lidhje të pathyeshme që shkon shumë mbi normalen një ose dy herë në javë telefonata. Ai është gjithçka e saj dhe ajo i ka kushtuar jetën e saj për ta bërë atë të lumtur. Mos mendo për asnjë moment vetëm sepse ai po bie në dashuri me ty, ai po bie nga dashuria me mamin e tij.

Ai kurrë nuk do të ndalojë së dashuruari nënën e tij dhe nëse nuk mund ta përballoni ndarjen e zemrës së tij, më mirë t’i përfundoni gjërat para se të filloni.

2. Ai nuk do të jetë i pavarur.

Djali i mamasë është mësuar të bëjë gjithçka për të. Nëna e tij do të ketë bërë larjen e tij, gatimin, pastrimin dhe madje edhe blerjet e tij.

3. Ai do t’ju krahasojë me të.

Nuk ka rëndësi nëse është mënyra se si e rregulloni shtratin apo cilësia e darkës suaj me pulë të pjekur – djemtë e mamasë e kanë zakon të krahasojnë gjithçka që bëni ju me mënyrën se si e bën nëna e tij për të.

Ai nuk do ta thotë domosdoshmërisht në një mënyrë të tmerrshme dhe ndoshta as që do ta kuptojë se po e bën atë. Por nëna e tij është shabllon për mënyrën se si duhet bërë gjithçka. Ajo ka kaluar gjithë jetën e saj duke e bërë atë të lumtur dhe rehat, dhe ai do të dëshirojë që ju ta bëni atë të ndihet në të njëjtën mënyrë.

4. Nuk do të jeni gjithmonë të parët.

Diçka me të cilën duhet të mësoheni nuk është gjithmonë prioriteti i tij i parë.

Ju mund të dilni për një darkë të veçantë që e keni planifikuar dhe e prisni me padurim prej shumë vitesh, por nëse mamaja e tij ka nevojë që ai të “rrëmbejë një kuti nga papafingo” ose “të rrëmbejë disa ilaçe kundër dhimbjes nga farmacia” ai Do të shkoj me nxitim në anën e saj.

Sigurisht, ai do të kërkojë falje dhe do t’ju premtojë se do t’ju kompensojë, por ai do të presë që ju të kuptoni dhe të jeni në rregull me të ardhurin e dytë pas mamit.

5. Ai do t’ju trajtojë si një princeshë.

E di që e kam bërë takimin me djalin e mamasë të tingëllojë si dhimbje, por në fakt, nuk është gjithçka keq. Një gjë për djemtë e mamasë është se ata dinë si t’i trajtojnë gratë.

Djemtë që janë pranë nënave të tyre janë normalisht të ëmbël, të ndjeshëm, të kuptueshëm dhe bujarë. Marrëdhënia e tyre e ngushtë me nënën e tyre mund t’ju bëjë të mërzitur ndonjëherë, por nëse dëshironi që një mashkull t’ju trajtojë si një princeshë, atëherë nuk mund të gaboni shumë.

Kështu që herën tjetër që të filloni të dilni me djalin e një mami, duhet të pyesni veten nëse jeni të lumtur të uleni herë pas here në ndenjësen e pasme dhe nëse mund ta përballoni ndarjen e një hapësire në zemrën e tij me nënën e tij.

Nëse je lloji i gruas që duhet ta ketë për vete burrin e saj, është e sigurt të thuash se jeta me djalin e nënës nuk do të jetë për ty!

Artikuj të ngjashëm