Ky është horoskopi juaj Tarot!

By

Horoskopi i kartave tarot të çdo shenje të zodiakut është këtu për të shtunën, 11 shkurt 2023. Yjet janë përgjithmonë në favorin tonë sot, ndërsa mësojmë të përdorim pozitivisht talentin dhe aftësitë tona.

Çfarë rezervon leximi i sotëm i letrave tarot për shenjën tuaj të zodiakut duke filluar nga e shtuna? Lexoni për të mësuar më shumë. 

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karta tarot: Ylli

Njerëzit shpesh mendojnë se ndjekjet shpirtërore janë një sprovë e vetme, por sa e mrekullueshme do të ishte nëse do të mund të niseshit në një udhëtim të vetë-zbulimit me një mik të mirë?

Ndoshta do të dëshironit të udhëtoni në Tokën e Shenjtë ose të shkoni në Stonehenge një ditë? Shikoni përtej praktikës suaj të meditimit të përditshëm dhe mendoni më gjerë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karta tarot: Rrota e fatit, e kundërt

Kur fati juaj mbaron, mos e humbni shpresën. Kohët e vështira janë gjithashtu bekime.

Ju mësoni kuptimin e zhavorrit dhe qëndrueshmërisë. Njerëzve u pëlqen të dëgjojnë se si i kapërceni gjigantët në jetën tuaj dhe çfarë keni bërë për të kaluar një luftë. Pikat tuaja të dhimbjes janë shpesh më frymëzuese se fitoret.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Karta tarot: Mbretëresha e Shpatave

Ka diçka magjike që do të ndodhë në jetën tuaj dhe mund të jetë romantike edhe për ju. Akti i krijimit të diçkaje të bukur nga asgjëja është një përvojë shpirtërore. nuk duhet të jetë as ndonjë gjë super e zbukuruar.

Ndryshimi i ngjyrës së bojës së një dhome ose përditësimi i një pjese të mobiljeve mund të jetë një mënyrë e mrekullueshme për të sjellë energjinë e pranverës.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Karta tarot: Nëntë shpata, e kundërt

Një zgjidhje mund të jetë të gjeni një vend tuajin ku mund të përqendroheni dhe të përqendroheni në gjërat pjesërisht.

Nëse nuk mund të përballoni një zyrë ose të lëvizni vetë, merrni parasysh një bibliotekë ose kafene ku mund të varni zallin tuaj dhe të bëni disa punë.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Karta tarot: Dy gota

Askujt nuk i pëlqen të vihet në vend. Miqtë, kolegët, fëmijët ose partneri juaj mund të mos e dinë se sa nuk ju pëlqen të mos keni një headsup kur bëhet fjalë për t’iu përgjigjur një pyetjeje para të tjerëve.

Jini proaktiv dhe flisni për këtë përkëdhelje kafshësh përpara se të ndodhë. Në këtë mënyrë ata e dinë, dhe nuk duhet të ndiheni nën presion për t’iu përgjigjur një pyetjeje pa e menduar pak.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Karta tarot: Ace of Wands

Investoni paratë tuaja në diçka për të cilën ndiheni të sigurt. Tregu i aksioneve luhatet gjatë gjithë kohës, por ju mund të mësoni për menaxhimin e parave nga podkastet, librat dhe duke pyetur ekspertët.

Pse ta vendosni kokën në rërë mbi diçka që e dini se dëshironi? Shikoni të merrni informacionin që ju nevojitet për të filluar të dyfishoni paratë tuaja jashtë punës.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Karta tarot: Shtatë nga Pentakula

Pastroni kalimet tuaja. Është e vështirë të përqendroheni kur mendja juaj është e mbushur me shqetësime ose shqetësime për të ardhmen. Ju mund ta stërvitni veten për të jetuar në momentin duke qenë ende të vetëdijshëm për të kaluarën.

Veprimet tuaja janë ato që kanë rëndësi tani, kështu që në vend që të mendoni vetëm për atë që mund të kishit bërë, përdorni kohën tuaj për të planifikuar atë që do të bëni më pas.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Karta tarot: Budallai

Ju do të ecni përpara në asnjë moment. Gjithmonë ka një ndjenjë të fortë urgjence kur po filloni një aventurë të re.

Ju vendosni blinders tuaj për të mos parë pengesat ose kurthet e mundshme. Mundohuni të mos bëni të njëjtat gabime kur dilni nga dera me nxitim të madh. Vendosni një ekuilibër midis të qenit i vetëdijshëm dhe gatishmërisë për të realizuar jetën.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Karta tarot: Qëndrueshmëri

Një gjë është e sigurt, miqësitë tuaja do t’ju detyrojnë të jeni personi që duhet të jeni.

Pavarësisht nëse vendosni të ndërprisni lidhjet toksike ose të lidheni edhe më afër me njerëzit në jetën tuaj që ju frymëzojnë, marrëdhëniet tuaja me të tjerët janë si një pasqyrë e shpirtit tuaj që ju tregon reflektimin se kush jeni brenda.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Karta tarot: Njeriu i varur, i kundërt

Pse të presësh? Ju nuk keni nevojë për lejen e dikujt tjetër për të bërë diçka që dëshironi të bëni vërtet. Nëse askush nuk do t’ju bashkohet në aventurën tuaj të ardhshme, planifikoni ta bëni vetë.

Ju kurrë nuk e dini. Dikush mund të vendosë të ndryshojë mendje dhe të shkojë me ju, por për të mbajtur gëzimin tuaj për të tjerët, ndoshta kjo nuk është gjëja e duhur për të bërë.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Karta tarot: Mbreti i Shpatave, i kundërt

Mendoni për reputacionin tuaj, markën personale dhe atë që përfaqësoni në përgjithësi. Ndoshta nuk dëshironi të bëheni të njohur për TikToks ose për postimin e një lloji të caktuar të përmbajtjes në Facebook ose Twitter.

Ndoshta ju jeni gati të pastroni profilet tuaja dhe të merrni një ton më serioz dhe profesional sesa kur filluat të përdorni mediat sociale.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Karta tarot: Hermiti

Ju jeni duke hyrë në botën shpirtërore ku të qenit vetëm është një bekim i madh. Është normale të humbisni mendjen kur përpiqeni të përqendroheni.

Ajo që ka kuptim është të përqendroheni në momentin dhe të ktheni vëmendjen tuaj përsëri nga brenda.

Artikuj të ngjashëm