28 Nëntori? Leonora Jakupi mbulohet në të kuqe dhe duket tejet e bukur (FOTO)

By

Gjatë viteve ajo e ka treguar të jetë një patriote e vërtetë.

Këngëtarja Leonora Jakupi, babai i së cilës ka rënë edhe dëshmor i luftës së fundit për lirinë e Kosovës, po ashtu ka edhe këngë patriotike kushtuar babait të ndjerë e atdheut të saj.

Ndërsa, për një karakter si të Leonorës që vjen nga Drenica trime, “28 Nëntori”, është një festë e rëndësishme.

E mënyra se si ka zgjedhur ta shënojë ajo është epike.

Si shumë shqiptarë që në këtë ditë zgjedhin të veshin ngjyrën e kuqe, njëjtë ka bërë edhe Leonora e cila ka veshur një fustan të kuq shumë elegant, që i nxjerrë në pah hiret këngëtares.

Imazhin e ka publikuar në Profilin e saj në Instagram, ku këngëtarja ka veshur edhe një buzëqeshje rrezatuese. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm